Ferex Blog

czyli coś o niczym

Smartfon jako wideorejestrator

Napisano przez Ferex dnia 23-03-2018

Zanim przejdę do tekstu właściwego, chciałbym wspomnieć coś na temat Traccara, o którym wcześniej wspomniałem.

Zapewne każdy zauważył, że Traccar podaje prędkość w węzłach, co zapewne mało to komu się spodoba, lecz jest na to rozwiązanie!
Wchodzimy w opcję Serwer, następnie na samym dole tego okienka mamy opcję Atrybuty w którą wchodzimy.
Następnie po wejściu w Atrybuty dodajemy i ustawiamy takie opcje:Po zmianie tych opcji mamy gotowy w całości Traccar, zaś skoro jest już gotowy to można przejść do następnego tematu

Wideorejestratory..

Od kiedy kupiłem swojego pierwszego złomka zacząłem się zastanawiać nad swoim bezpieczeństwem na drodze, bo chcąc nie chcąc, ale na drodze można znaleźć ludzi normalnych, oraz takich którzy wygrali prawo jazdy w chipsach.
Czas więc zadbać o podstawowy wideorejestrator, który może nie raz uchronić przed wymuszeniem odszkodowania OC czy też przed kontrolą policyjną - np. by udowodnić, że jechało się prawidłowo.
Jakby nie patrzeć, to każdy kto ma pieniądze kupuje sobie dość dobry telefon, zaś stary zazwyczaj sprzedaje, a co jakby mieć trzy telefony i każdy do czegoś innego?


Nie zapominajmy o dobrym uchwycie do telefonu

Dla systemu Android znalazłem aplikację o nazwie DailyRoads Voyager, która według mnie jest chyba najlepszą aplikacją jaka powstała.
Wybrałem tą aplikację, ponieważ prócz reklam (których ukrycie wymaga wykupienia wersji PRO) nie znajdziemy tam nic co mogłoby denerwować jak w innych aplikacjach jak np. kupno subskrypcji, zaś twórcy dzięki anonimowym statystykom budują bazę ustawień które można wykorzystać przy konfigurowaniu naszego podstawowego wideorejestratora
Przykładowe nagranie:


Podoba się? Mi osobiście tak, a w dodatku DailyRoads Voyager pokazuje jeszcze podczas nagrywania według GPS aktualną prędkość jaką się poruszamy!
Teraz tak dla przykładu ustawienia wideo którymi posłużyłem się przy nagrywaniu powyższego filmiku:


Bez obaw, dla fanów Windows Phone też jest jakaś opcja, a jest nią: Road Tracks!
Road Tracks posiada mniej ustawień i to bardzo mało ustawień, choć jeżeli chodzi o nagrywanie drogi i pokazywanie prędkości aktualnej na podstawie GPS to jest to chyba jedyna bezpłatna aplikacja jaka na tą chwilę powstała i to nawet dość dobra aplikacja
Co również jest ciekawe w niej to po całej trasie aplikacja pokazuje statystyki, czego dla przykładu w Voyager nie znajdziemy!


No cóż, teraz chyba pozostała tylko kwestia tego czy nasz telefon posłuży za nawigację, czy jednak za wideorejestrator? To pytanie jednak kieruję do Was moi drodzy Czytelnicy, gdyż ciekawi mnie to w jaki sposób Wy sobie radzicie na drodze


~~~~ Komentarze ~~~~