Ferex Blog

czyli coś o niczym

Mobile Legends - czyli androidowa kopia League of Legends!

Napisano przez Ferex dnia 16-07-2018

Graliście kiedyś w League of Legends? Jeżeli tak to dobrze, zaś jeżeli nie (bo za słaby komputer?) to mam dla Was coś ciekawego ;)
Zacznijmy od tego czym jest League of Legends:

League of Legends (w skrócie LoL) – sieciowa gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena. Powstała na bazie modyfikacji Defense of the Ancients (DotA) do Warcraft III: The Frozen Throne. Opracowana przez firmę Riot Games i początkowo wydana tylko dla systemu Windows. Została zapowiedziana 7 października 2008, a wydana 27 października 2009. 15 lipca 2013 gra została uznana w USA za pełnoprawny sport.
Powyższy cytat jest ze strony pl.wikipedia.org

W League of Legends chodzi o kilka rzeczy:
- jeżeli idziemy na bota, mida czy topa (dół, środek lub górę) to dbamy o to byśmy zniszczyli wieżę i pokonywali przeciwników
- jeżeli idziemy na dżunglę (jungle) to tam pokonujemy potworki i dbamy o to by smoki były zabijane dla drużyny i by to nasza drużyna zabiła Barona

Mamy również w grze kilka trybów gry:
- pvp: 5v5, 3v3
- boty: 5v5, 3v3
- aram: 5v5 (bohaterowie są losowani przez system z tych których się posiada)
- ranked: 5v5 (gra rankingowa, wymagane jest by mieć 20 bohaterów)

A co jeżeli ktoś chciałby pograć w to na telefonie?

Mobile LegendsTo androidowa wersja League of Legends lecz wydana przez kogoś innego niż Riot Games, a mianowicie przez Moonton.

Mobile Legends nie jest do końca odwzorowaną wersją League of Legends, lecz posiada niektóre elementy strasznie podobne do tych co posiada LoL. Tryby rogrywki mało co się zmieniły, dla przykładu nie ma już 3vs3, a jest tylko 5vs5, na botach niektórzy uwielbiają iść sobie i zostawiać 2 lub 3 graczy przeciwko botom, lecz dwóch doświadczonych w grze powinno sobie poradzić bez większego problemu - jeden taki raz miałem i niestety przez nieuwagę baza została zniszczona.

W wyżej wymienionym tytule znajdziemy takie rzeczy jak:
- pvp 5vs5 (custom)
- tryb aram (zwany brawl), lecz z taką różnicą że wybieramy postać z dwóch losowo wybranych i nie mamy możliwości zmian, zaś w LoL jest możliwość wyboru innego z wolnych (każdy ma wybór z dwóch i może do startu rundy go zmienić)
- boty 5v5 (vs A.I.)
- ranked - runda rankingowa której w takiej grze nie mogło zabraknąć, a tym bardziej, jeżeli twórcom zależało na tym by był to jak najbardziej odwzorowany twór League of Legends!
- survival - czyli coś czego nie ma w LoLu a jest to tryb gdzie na dużej mapie rozrzuconych zostaje 99 graczy i przeżyje tylko jedna drużyna trzyosobowa
Gra sama w sobie jest warta tego by w nią zagrać, a dla prawdziwego fanatyka League of Legends ta gra będzie idealnym kąskiem, biorąc pod uwagę, że w LoLu niektóre mecze potrafiły trwać od 40 do 90 minut, zaś w Mobile Legends maksymalnie 20 minut ;)
Pochwalcie się w komentarzu w jakie gry Wy gracie i dlaczego warto w nie zagrać, a może sam spróbuję i ukaże się następna notka na temat gier ;)

Tak na koniec zrzut ekranu z trybu survival


Tak się gra ;)

~~~~ Komentarze ~~~~