Ferex Blog

czyli coś o niczym

Małe znalezisko w internecie - czyli coś o Raspberry Pi Zero

Napisano przez Ferex dnia 06-08-2018

Pewna osoba udostępniła mi książki w PDF i przeglądając je natknąłem się na taką jedną i przez to że nie mogłem Wam jej udostępnić (znak wodny z nickiem usera), postanowiłem przejrzeć internet i macie tutaj link właśnie do tej książki udostępnionej przez jedną ze stron w internecie (allitebooks.com).

Dlaczego to?
Widzieliście może ceny Arduino? Ja tak i są to koszty ~50zł, a dla przykładu w Botlandzie jest Raspberry Pi Zero za 26zł

W tej książce macie nawet opis jak zrobić prostego robota który będzie dla Was fajną zabawką i pamiętajcie o jednym!

Jak będziecie podłączać zasilanie do Raspberry Pi to użyjcie przetwornicy dla jej bezpieczeństwa, bo w razie skoku napięcia nic się nie stanie Raspbberce!

Przetwornica step down bez wyświetlacza
Przetwornica step down z wyświetlaczem

Przetwornicę bez wyświetlacza podłącza się pod zasilanie do 30V (12V, 24V), sprawdza się aktualne napięcie, a następnie zmniejsza się napięcie do 5.0V lub 5.1V, dzięki czemu przy skoku napięcia Raspberry Pi Zero nie dostanie napięcia wyższego niż 5.0 lub 5.1 (zależy ile uda się nastawić), bo przetwornica albo się spali albo nic się nie stanie.

Jak się ustawia napięcie?


Widzicie na zdjęciu taką złotą śrubkę? Kręci się nią dopóki napięcie nie zacznie się zmieniać

Mam nadzieję, że ten wpis będzie dla Was przydatny i że będziecie chwalili się swoimi projektami oraz pomysłami

PS. Jakby ktoś pytał jak zrobić zasilanie z przetwornicy do raspberki to kupujemy randomowy najtańszy kabel, następnie go tniemy tak abyśmy dostali końcówkę do raspberki i kabelki które lutujemy albo za pomocą na przykład tego skręcamy z kabelkami spiętymi z plusem i minusem od przetwornicy.

Pamiętajcie, że nie wykorzystuje się całej listwy tylko wycina się tyle kawałków ile potrzeba

~~~~ Komentarze ~~~~